Američané na úvod šampionátu rozstříleli Francii

04.05.2012 13:20

Výběr USA si na začátku možna kousal nehty aby rychle vyrovnal, protože ve 13. minutě dostal do vedení Francouze trefou Besch. Ovšem ve 17. minutě vyrovnal hráč NY Islanders Okposo a poté už to jelo jak po másle, konečný stav dovršil v 58. minutě Petry na 7:2.

Za francouzský výběr nastoupili bratři Sacha a Yorick Treillovi, které můžeme znát z české ligy.

Francouz Charles Bertrand (vlevo) se snaží zastavit Alexe Goligoskiho z USA v úvodním utkání MS v hokeji.

ČTK/AP

USA - Francie 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 17. Okposo (Goligoski, Faulk), 24. Johnson (Lasch, Faulk), 30. Ryan (Pacioretty, P. Stastny), 40. Pacioretty (P. Stastny, Goligoski), 46. Slater (Palmieri), 51. Okposo (Fowler, Faulk), 58. Petry (Pacioretty, P. Stastny) - 13. Besch (Meunier, Auvitu), 34. Bellemare (S. Treille). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Blümel (všichni ČR), Schrader (Něm.). Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 8402.
USA: Howard - Johnson, Fowler, Goligoski, Faulk, Petry, Butler, Braun -
Ryan, P. Stastny, Pacioretty - Lasch, Slater, Okposo - Atkinson, Abdelkader, Palmieri - Crabb, Thompson, Dwyer - J.T. Brown. Trenér: Scott Gordon.
Francie: Huet - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Rouleau, Auvitu, Besch - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. Da Costa, Bellemare, S. Treille - Bertrand, B. Henderson, Roussel - Fleury, T. Da Costa, Guttig - Raux. Trenér: Dave Henderson.